Președintele PES Activists Dolj. Stelian Bărăgan, a fost ales Președintelui Consiliului Național al PES Activists

Organizația PES Activists România și-a stabilit noua structură de conducere în cadrul Adunării Generale desfășurate ieri în Capitală. Unul dintre punctele cheie ale evenimentului a fost alegerea Președintelui Consiliului Național, funcție ce va fi ocupată în noul mandat de președintele PES Activists Dolj. Stelian Bărăgan.

Evenimentul a continuat astăzi cu Forumul Național PES Activists România, unde o delegație numeroasă din județul Dolj a participat la dezbateri privind direcțiile strategice ale socialiștilor europeni pentru perioada următoare.

„Îmi asum acest mandat cu responsabilitate și determinare, cu dorința de a contribui la consolidarea unei organizații unite și active. Solidaritatea și profesionalismul sunt valorile care fac diferența în proiectele noastre”, a declarat noul Președinte al Consiliului Național, Stelian Bărăgan.

Susținere pentru Victor Negrescu

În cadrul forumului, liderii organizației l-au felicitat pe Victor Negrescu pentru rolul său central în promovarea valorilor social-democrate la nivel european. Participanții au subliniat că viziunea și profesionalismul acestuia rămân piloni esențiali pentru echipa PES Activists, oferind energia necesară pentru noile obiective ambițioase ale organizației.

Adunarea Generală de anul acesta marchează o etapă de consolidare pentru PES Activists România, organizația propunându-și o prezență mult mai activă în dialogul politic național și european prin promovarea tinerilor profesioniști în structurile de decizie.